• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam89
Toplam Ziyaret2533214

BİNLERCE ENGELLİ,YAŞLI, ŞEHİT YAKINI MAĞDUR. ÇÖZERSE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖZER

26/03/2021

.


            Yıllardır Viranşehir’de Engelli vatandaşlar ve yakınları, 65 yaş üstü vatandaşlar, Gaziler ve Şehit yakınları halk otobüsünden ücretsiz olarak faydalanamıyor.

            2016 yılında Viranşehir Bizim Gazetenin girişimi sonucu Engelli, 65 yaş üstü vatandaşlar ile Şehit yakını ve gaziler Halk Otobüsü Kooperatifinin inisiyatifi ile ücretsiz olarak taşınmaya başlanmıştı. Yaşanan Pandemi sürecinden sonra Halk Otobüsü Kooperatifi artık bu taşımanın ücretsiz olarak yapılamayacağına karar verirken binlerce vatandaş mağdur olmaya başladı.

            Viranşehir Engelliler Derneği Başkanı Şeyhmus Belca bu durum karşısında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığına müracaat ederek mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti. Belca” Viranşehir’de 14 bin engelli vatandaşımız var. 65 yaş üstü vatandaşlarımız var. Gazilerimiz ve Şehit yakınlarımız var. Bizler ciddi bir şekilde mağdur olmaya başladık. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeynel Abidin Beyazgül Başkanımızdan sorunumuzu çözmesini talep ediyoruz” dedi.

            Söz konusu hizmetten Siverek ilçesi yararlanırken bu hakkın Viranşehir’e de bir an önce verilmesi bekleniyor. 14 Bin engelli vatandaş, 65 yaş üstü vatandaş, Gaziler ve Şehit yakınları bu haktan yararlanmak istiyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin bu sorunu çözüme kavuşturması bekleniyor.

120 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.09558.1279
Euro9.76499.8041
Hava Durumu
Saat
Site Haritası