• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Pazartesi

30/12/2019

 Hançer-Med

  Eczanesi

Salı

31/12/2019

Doğan-Şilan 

 Eczanesi

Çarşamba

01/01/2020

Dilan-Baran

Eczanesi

Perşembe

02/01/2020

Gülşen-Akar

Eczanesi

Cuma

03/01/2020

Baran-Dilan 

  Eczanesi

Cumartesi

04/01/2020

Erat-Sobay

 Eczanesi

Pazar

05/01/2020

Viranşehir-Yazmacı 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret2364649

DİLİPAK “PATLICANLI KEBABI TANIDIĞIMIZ KADAR PEYGAMBERLERİ TANIMIYORUZ

.


DİLİPAK “PATLICANLI KEBABI TANIDIĞIMIZ KADAR PEYGAMBERLERİ TANIMIYORUZ

HAYATIMIZDA EYUP (AS) EKSİKLİĞİ VAR”


            Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kitap fuarı ve bir dizi konferans için Şanlıurfa’ya gelen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.

            Yapılan etkinlikler çerçevesinde Eyup Nebi Mahallesini ziyaret eden Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak burada Hz. Eyup Makamı ve Hz. Elyasa makamını ziyaret etti. Beraberinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi STK ve Muhtarlar dernek başkanı Murat Müjdeci, Ak Parti ilçe başkanı Ali Tekin, Büyükşehir Belediyesi Eyup Nebi mahallesi sorumlusu Mustafa Çiftçi oldukları halde Peygamber makamlarını gezen Dilipak “Son ziyaretimden bu yana çokta değişen bir şey olmamış” dedi.

            Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’a Gazetemiz Sorumlu yazı işleri müdürü Fethi Güzelses’in son ziyaret ile şimdi ki ziyaret çerçevesinde arada geçen zamanı karşılaştırsanız nasıl bir sonuç çıkar diye sordu. 

            Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak” Aradan geçen zaman zarfında büyük bir gelişme yok. Olması gerekene göre henüz yolun başındayız. 2 Peygamberin makamı burada, bizler onların mesajını gerektiği gibi algılamazsak Allah’ın bize verdiği mesaj başka türlü tecelli edebilir. Dünyanın en zengin ülkesinde yaşıyoruz ama yoksul bir halkız. Bir çok Peygamber bu beldede yaşadı. Patlıcanlı kebabı tanıdığımız kadar onların hayatlarını tanımıyoruz” diyerek dikkat çeken bir açıklama yaptı.

            Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak” Mesela Urfa’da İbrahim (as) ın makamı var. Orası bir kültür park olmuş. İnsanlar buralara piknik yapmak için geliyor.  Buraların mukaddesatından bi haberler. Bu böyle olmamalıyıydı. Mesela bir müze kurulmuş, bu müze tarihi bize ait değil. İslam tarihine ait bir müze değil. Büyük bir cahillik içindeyiz. Yüce Allah cahil ve zalimlere yardım etmez. Hazreti Eyup (as) ın Sabrından yoksunuz, bu yüzden Karı kocaya, Kaynana geline tahammül edemiyor. Eyup (as) çok zengindi. Yüce Allah bütün mal varlığını aldı. O ve eşi Rahime annemiz sabretti. Yüce Allah’ta sabırlarına mükafat olarak onlara eski sağlıklarını ve mal mülklerini verdi. Hayatımızda Eyup (as) eksikliği var” dedi.

            Yapılan bu kısa söyleşiden sonra Fethi Güzelses Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’a teşekkür etti. Heyet daha sonra sabır taşı denilen yeri ve Şifalı su makamı denilen yerleri inceledikten sonra oradan ayrıldı. 05-12-2019

302 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387
Hava Durumu
Saat
Site Haritası