• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

17/07/2019

 Yazmacı

  Eczanesi

Perşembe

18/07/2019

Polat 

 Eczanesi

Cuma

19/07/2019

Bahar

Eczanesi

Cumartesi

20/07/2019

Hayat-Deliktaş

Eczanesi

Pazar

21/07/2019

Coşkun-Hazı Çetin 

  Eczanesi

Pazartesi

22/07/2019

Berra

 Eczanesi

Salı

23/07/2019

Viranşehir 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam199
Toplam Ziyaret2250715

BAŞKAN EKİNCİ SANAYİ SİTESİNİN ELEKTRİK SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN TARAFLARLA BİR ARAYA GELDİ

.


Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, yeni sanayi sitesinin elektrik sorunun çözümü için DEDAŞ ve Sanayi Odası yetkililerini bir araya getirdi.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, DEDAŞ Viranşehir İşletme Müdürü İsmail Türk, Viranşehir İnşaatçılar Marangozlar ve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Bayrak, Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Mehmet Atalay ve Sanayi esnafları katıldı.

Toplantıda konuşan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Sanayi esnafının daha fazla mağdur olmaması için tarafların uzlaşamaya gitmesini istedi.

İki tarafı da dinleyen Başkan Ekinci, Viranşehir Belediyesi ve kilitli parke taşı işini alan firmanın da bu konuda mağdur olduğunu belirterek, elektrik sorunu nedeniyle Sanayi içi yollarına kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına başlayamadıklarını söyledi.

Sorunun çözümü noktasında tarafları uzlaşmaya davet eden Başkan Ekinci, sorunun çözülmesi durumunda Sanayi içi yollarının yapılması için hemen çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

DEDAŞ Viranşehir İşletme Müdürü İsmail Türk ise, bütün esnafların abone yapmaması durumunda onarım çalışması yapmayacaklarını ifade ederek, daha önce yapılan yer altı Elektrik şebekesine verilen zarara dikkat çekti.

Kırılan pano ve tahrip edilen yer altı kablolarından dolayı yaklaşık 1 Milyon 270 bin TL zarara uğradıklarını ileri süren Müdür Türk, tekrar yapılacak onarım çalışmalarının 1 Milyon TL’ye mal olacağını ve korunmayacağını konusunda tedirgin olduklarını söyledi.

Tekrar yapılacak çalışmaların korunmasına karşı yazılı taahüt ve tüm esnafların abone yapması şartını koşan Müdür Türk, şartların yerine getirilmesi durumunda çalışmalara başlayacaklarını ve enerji vereceklerini kaydetti.

İnşaatçılar Marangozlar ve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Bayrak ve Viranşehir Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Mehmet Atalay’da, Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir uygulamanın olmadığını belirterek,DEDAŞ’ın esnaflara zorluk çıkardığını belirtti.

Esnafların daha fazla mağduriyet yaşamaması için abone sayısı ve yatırımın korunmasına yönelik DEDAŞ tarafından hazırlanacak taahütü görmeleri gerektiğini ifade eden Başkanlar, esnafların zarar görebileceği bir taahüte imza atmayacaklarını ve haklarını sonunda kadar savunacaklarını söyledi.

139 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
36° 41° 25°
Saat
Site Haritası