• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Pazartesi

09/09/2019

 Şilan

  Eczanesi

Salı

10/09/2019

Berfin 

 Eczanesi

Çarşamba

11/09/2019

Zin

Eczanesi

Perşembe

12/09/2019

Dörtyol

Eczanesi

Cuma

13/09/2019

Sefa 

  Eczanesi

Cumartesi

14/09/2019

Yorulmaz-Can

 Eczanesi

Pazar

15/09/2019

Karacadağ-Sefa 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam213
Toplam Ziyaret2274947

VALİLİKTEKİ BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN İLGİ

.


         Şanlıurfa Valiliğindeki bayramlaşma töreni Vali Abdullah Erin’in ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

         Milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti, sivil toplum örgütü ve meslek odalarının ve kamu kurumlarının temsilcilerinin yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma Valilik şeref salonunda düzenlendi.

         Bayramlaşmanın ardından tüm Şanlıurfalıların bayramını kutlayan Vali Erin; “Mübarek bir ayı geride bıraktık ve akabinde bayramı idrak ediyoruz. Tüm Şanlıurfalı kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Ramazan ayı içerisinde yaptıkları ibadetlerin Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum. Bayram vesilesiyle insanlar akrabaları başta olmak üzere yakınlarını ziyarete gidiyorlar ve bu yüzden yoğun bir trafik yaşanıyor. Bu konuda da vatandaşlarımızın dikkatini çekmek istiyorum. Bir saat geç olsun ama kimseye her hangi bir zarar gelmeden sevdiklerine ulaşsın. Bu yüzden vatandaşlarımızın gidişte de dönüşte de trafik kurallarına riayet etmelerini ve sükunet içerisinde gidecekleri yerlere ulaşmalarını diliyorum” dedi.

          Ramazan Bayramının bütün islam alemine barış kardeşlik ve sevgi getirmesini diliyerek açıklamasına devam eden Vali Erin; “Yer yüzünde İslam ülkelerinin çoğunda maalesef çok fazla savaş var. İnsanlar evinden yurdundan oluyor. Sekiz senedir de Şanlıurfa yurdundan olan bu insanlara kapılarını açarak insanlık dersi veriyor. Bayramın özellikle bu islam ülkelerinde ve diğer ülkelerde yaşanan bu savaşların son bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

         Valilikteki bayramlaşmanın tüm farklılıklara rağmen birlik ve beraberlik örneği olduğunu sözlerine ekleyerek devam eden Vali Erin;  Belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, stk temsilcilerimiz vatandaşlarımız buradalar. Burada birlik ve beraberlik sergilemekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Şanlıurfaya yakışan da budur. Şanlıurfanın menfaatleri için inşallah hep birlikte kenetleneceğiz ve urfayı her alanda daha iyi noktalara taşımanın mücadelesini vereceğiz. Hepimizin de bunun dışında bir derdinin olmaması lazım. Bu vesileyle bütün hemşerilerimizin bayramını en kalbi duygularımla bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

         Valilikteki bayramlaşmanın ardında  Vali Abdullah Erin ve beraberindekilerin ilk durağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu oldu. Burada kalan çocuklarla tek tek bayramlaşan Vali Erin, çocuklara hediyeler ve bayram harçlıklarını verdi. Bayramlaşma sırasında çocuklara hitap eden Vali Erin; “Sizler bizim uğrunda büyük mücadeleler verdiğimiz ve şehitler verdiğimiz birliğimiz, beraberliğimiz, vatanımız, kutsal değerlerimiz için bir garantisiniz. Birlik ve beraberliğimizin güçlenerek devamı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hem coğrafyasında  hem de milletler aleminde hak ettiği en iyi yere gelmesi için en çok güvendiğimiz milletimizin kesimisiniz. Sizler ne kadar mutlu bir şekilde geleceğe hazırlanır, zihnen ve bedenen sağlıklı bir şekilde yetişirseniz bu memleketin ideallerine varmaya o derece hizmet etmiş olacaksınız. Bu umutlarımızı boşa çıkarmayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Bizler, sizlerin ve kardeşlerinizin daha iyi yetişmesi geleceğe daha iyi hazırlanması için her türlü imkanı seferber ediyor bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Devlet olarak her zaman yanınızdayız. Hepinizi gözlerinizden öpüyor, bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

         Çocuk Esirgeme Kurumunun ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı mensuplarıyla da bayramlaşan Vali Abdullah Erin, son olarak şehit ailelerini ziyaret etti. İlk olarak Şehit Menduh Çelik’in ailesini ziyaret eden Vali Erin, ardından da Şehit Halil Ateş’in ailesini ziyaret ederek bayramlaştı. “Bizlerin bugün hür, bağımsz, güçlü bir şekilde bu topraklarda dimdik ayakta durmamızı sağlayan şehitlerimizin hepsini rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” sözleriyle şehitleri yad eden Vali Erin; “Bu çerçevede şehit ailelerimizi de ziyaret ederek bayramlarını tebrik etmek istedik. Şehitlerimiz peygamberimize komşular, bir faninin erebileceği en yüksek makama geldiler. Allah bizleri onların şefaatine nail eylesin ve onların, uğrunda canlarını verdikleri değerler için bizlere canla başla, gece gündüz mücadele etme azmi versin. Bir kez daha şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm şehit ailelerimizin bayramını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

         Şehidin Babası Celal Ateş ise; “Vali Beyimiz ziyaretimize geldi. Sayın Valimiz ve beraberindekilere geldikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Başta Sayın Valimiz olmak üzere bugün bizi ziyaret eden misafirlerimiz her zaman şehit ailelerinin yanındadır. Bizi hiç yalnız bırakmadıkları için bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

         Şehit ailelerindeki bayram ziyaretleri sırasında çocuklara da çeşitli hediyeler ve bayram harçlıkları verildi.06-06-2019

114 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66265.6852
Euro6.28326.3084
Hava Durumu
Anlık
Yarın
36° 41° 25°
Saat
Site Haritası