• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

17/07/2019

 Yazmacı

  Eczanesi

Perşembe

18/07/2019

Polat 

 Eczanesi

Cuma

19/07/2019

Bahar

Eczanesi

Cumartesi

20/07/2019

Hayat-Deliktaş

Eczanesi

Pazar

21/07/2019

Coşkun-Hazı Çetin 

  Eczanesi

Pazartesi

22/07/2019

Berra

 Eczanesi

Salı

23/07/2019

Viranşehir 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam197
Toplam Ziyaret2250713

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE YOL HARİTASI NETLEŞTİ

.


         Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in talimatıyla geçen yıl başlatılan, Şanlıurfa İlinde Uyuşturucu Risk Etmenlerinin Belirlenmesi Projesi kapsamında hazırlanan, mücadele faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantı, GAPTEM toplantı salonunda yapıldı.

         Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Proje Koordinatörü Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan ve proje ekibi tarafından tespit edilen hususlar dikkate alınarak hazırlanan Uyuşturucu İle Mücadele Faaliyetlerinin Güçlendirilmesi Projesinin kapsamı ve yapılacak faaliyetler değerlendirildi.

         Toplantıda bir değerlendirme konuşması yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, hem zihnen hem bedenen sağlıklı bir toplum oluşturulmasına yönelik çalışmaların önündeki en büyük riskin madde bağımlılığı ve uyuşturucu olduğunu belirterek, sadece Şanlıurfa’nın değil Türkiye ve dünyanın sorunu olan uyuşturucu ile mücadelede belirledikleri yol haritasının, Türkiye’nin bir çok şehri için de örnek olacağını söyledi.

         Uyuşturcu Risk Etmenlerinin Belirlenmesi Projesi ile Şanlıurfa’nın durumunu ortaya koyduklarını ve öyle korkulacak kadar büyük boyutta bir bağımlılığnı olmadığını tespit ettiklerini kaydeden Vali Erin, “Ama bu durum, mücadele edilmeyecek kadar basit görülecek bir durum olarak değerlendirilmemeli. Önceki proje ile mevcut durumumuzu görüp, sosyo ekonomik verileri de önümüze koyduktan sonra eylem planı oluşturarak sahada uygulamamız gerekiyordu. Bu projemiz ile mücadele faaliyetlerini belirledik ve tatbir edilebilecek bir planlama oluşturduk. Çoğunluğu eğitim konusundan oluşan projemiz, maddeye erişimi engellemeye yönelik tedbirleri de öngörüyor. Bu amaçla uygulanacak projemizi tüm kurum kuruluşların sahiplenmesini ve destek vermesini önemsiyorum” diye konuştu.

         Şanlıurfa İlinde Uyuşturucu İle Mücadele Faaliyetlerinin Güçlendirilmesi Projesine, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı yanı sıra, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye Ofisi ve projede görev alan ilde aktif bir STK dahil olacak. Uyuşturucu ile mücadelede önleme faaliyetlerini önceleyen proje, il merkezi ve ilçelerde uygulanacak. Verilecek eğitimlerle çok sektörlü savunuculuk ve talep azaltılması etkinlikleri düzenlenecek.

         Narkotik güvenlik önlemlerinden, uyuşturucu kullanım alanları olması muhtemel metruk yapılar, kuytu park ve bahçelere kadar uzayan tedbirler içeren proje, önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek. 08-04-2019

 

110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
36° 41° 25°
Saat
Site Haritası