• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

10/04/2019

Şilan

  Eczanesi

Perşembe

11/04/2019

Berfin

 Eczanesi

Cuma

12/04/2019

Zin

Eczanesi

Cumartesi

13/04/2019

Yaşam-Dörtyol 

Eczanesi

Pazar

14/04/2019

Akar-Gülşen 

  Eczanesi

Pazartesi

15/04/2019

Dörtyol

 Eczanesi

Salı

16/04/2019

Sefa 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam544
Toplam Ziyaret2202685

HADİ KUTLU KIZ LİSESİ 21. YÜZ YIL EĞİTİM TEKNİĞİ İLE ÖĞRETMEYİ HEDEFLİYOR

.


            Viranşehir Hadi Kutlu Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çağın gereği olan teknolojiyi kullanma adına STEM ve Bilim Atölyesinde Kodlama Eğitimine devam ediyor.

            Geçen yıllar Eğitim, Spor ve kültürel alanda büyük başarılara imza atan Okul Müdürü Sedat Gören çağın gereği olan teknolojiden faydalanma adına bunu Öğrencilerden mahrum etmeyip tüm çalışmalara destek verdi. Bu tür çalışmalar Türkiye geneli sayılı yerlerde yapılırken Viranşehir'de bir ilk oldu. Okul Müdürü Sedat Gören" Yaptıklarımız Yapacaklarımızın teminatıdır. Yarınımızın teminatı olan çocuklarımızı çağın gereksinimi olan teknoloji ile tanıştırmak hepimizin görevidir" dedi.

Kodlama(Programlama) Nedir?

            Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Neden Çocuklara Kodlama(Programlama) Öğretmeliyiz?

            Bilgisayar alanında çok önemli isimlerin hepsinin ortak özelliği küçük yaşta kodlama(programlama) öğrenmiş olmalarıdır. Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan kodlama(programlama)’ yı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Özet olarak kodlama(programlama) öğrenmek insana ; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırıyor.

                Küçük yaşta programlama öğrenmenin önemini kavrayan programcılar bunu kolaylaştırmak için çeşitli araçlar ve diller geliştirdiler. Çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış bir çok uygulama mevcut. Aralarında dünyanın en meşhur programcıları aynı zamanda büyük teknoloji firmalarının kurucularından Steve Jops (Apple) , Sergey Brin(Google), Mark Zuckerberg(Facebook) ve Bill Gates(Microsoft) ‘un de bulunduğu bir grup kodlayıcı (programcı) kodlamaya küçük yaşta başlayarak küçük atölyelerini dev şirketlere dönüştürdüler. 05-11-2018

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
153 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası