• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

07/11/2018

Med

  Eczanesi

Perşembe

08/11/2018

Anadolu

 Eczanesi

Cuma

09/11/2018

Barış

Eczanesi

Cumartesi

10/11/2018

Aydın-Yeni Fırat 

Eczanesi

Pazar

11/11/2018

Hürriyet-Yekbun 

  Eczanesi

Pazartesi

12/11/2018

Şifa 

 Eczanesi

Salı

13/11/2018

Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam230
Toplam Ziyaret2099522

HADİ KUTLU KIZ LİSESİ 21. YÜZ YIL EĞİTİM TEKNİĞİ İLE ÖĞRETMEYİ HEDEFLİYOR

.


            Viranşehir Hadi Kutlu Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çağın gereği olan teknolojiyi kullanma adına STEM ve Bilim Atölyesinde Kodlama Eğitimine devam ediyor.

            Geçen yıllar Eğitim, Spor ve kültürel alanda büyük başarılara imza atan Okul Müdürü Sedat Gören çağın gereği olan teknolojiden faydalanma adına bunu Öğrencilerden mahrum etmeyip tüm çalışmalara destek verdi. Bu tür çalışmalar Türkiye geneli sayılı yerlerde yapılırken Viranşehir'de bir ilk oldu. Okul Müdürü Sedat Gören" Yaptıklarımız Yapacaklarımızın teminatıdır. Yarınımızın teminatı olan çocuklarımızı çağın gereksinimi olan teknoloji ile tanıştırmak hepimizin görevidir" dedi.

Kodlama(Programlama) Nedir?

            Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Neden Çocuklara Kodlama(Programlama) Öğretmeliyiz?

            Bilgisayar alanında çok önemli isimlerin hepsinin ortak özelliği küçük yaşta kodlama(programlama) öğrenmiş olmalarıdır. Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan kodlama(programlama)’ yı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Özet olarak kodlama(programlama) öğrenmek insana ; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırıyor.

                Küçük yaşta programlama öğrenmenin önemini kavrayan programcılar bunu kolaylaştırmak için çeşitli araçlar ve diller geliştirdiler. Çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış bir çok uygulama mevcut. Aralarında dünyanın en meşhur programcıları aynı zamanda büyük teknoloji firmalarının kurucularından Steve Jops (Apple) , Sergey Brin(Google), Mark Zuckerberg(Facebook) ve Bill Gates(Microsoft) ‘un de bulunduğu bir grup kodlayıcı (programcı) kodlamaya küçük yaşta başlayarak küçük atölyelerini dev şirketlere dönüştürdüler. 05-11-2018

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
122 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.47315.4951
Euro6.15326.1778
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 15° 11°
Saat
Site Haritası